19 grudnia 2017 10:18 | Aktualności

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi                 i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

Był św. Józef, Maryja, pasterze, królowie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię świętej rodziny.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza         w oku... Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonych jasełkach głos zabrał dyrektor szkoły p. Adam Grabowski, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także sekretarz gminy Goworowo p. Antoni Mulawka oraz Proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Siemion życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Wśród zaproszonych gości byli również rodzice.

Jasełka Bożonarodzeniowe i piękną scenografię sali przygotowały panie Urszula Napiórkowska i Monika Długołęcka. Oprawę muzyczną przygotował p. Mariusz Fidelis.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Film z Jasełek

Tekst: M. Długołęcka