12 stycznia 2018 08:02 | Aktualności

Spotkanie z policją na temat bezpieczństwa w czasie ferii zimowych

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie ferii zimowych w dniu 10.01.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce Anety Warackiej oraz dzielnicowego z Posterunku Policji         w Goworowie - Sławomira Subczyńskiego.

Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Omówili z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu   i jak zachować się podczas kuligu. Policjanci przypomnieli uczniom o noszeniu odblasków.

Druga część spotkania przeznaczona była dla rodziców. Policjanci pokazali z jakimi niedozwolonymi substancjami mogą mieć do czynienia ich dzieci oraz na jakie zachowania mają reagować. Podczas rozmowy Policjanci przekazali też jak należy postępować                 w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w domu. Nie zabrakło również informacji o dopalaczach, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy      z tego, jakie zagrożenie niesie ich zażywanie. Na koniec przedstawili problem odpowiedzialności karnej nieletnich za popełniane czyny. Funkcjonariusze poinformowali     o konsekwencjach za popełnianie czynów zabronionych takich jak: kradzież, wagary, pobicie, posiadanie i handel narkotykami czy dopalaczami. Omówili także jakie środki wychowawcze może stosować sąd.

Zarówno uczniowie, jak i rodzice wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegały w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością dzieci i rodziców za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

Tekst, foto: A. Ruszczyk

Spotkanie z policjantem1