06 kwietnia 2018 09:18 | Aktualności

Przedszkolaki szukały wiosny

Szukamy wiosny

05.04.2018 r.

Wiosna to ulubiona pora roku. Wszystko wygląda wtedy tak pięknie. Świat staje się piękny i kolorowy.
Na dworze robi się coraz cieplej, dni stają się coraz dłuższe. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać. Przyroda budzi się do życia. Na drzewach znów wyrastają malutkie zielone listki. Spod śniegu wyłania się trawa, która z każdym dniem robi się coraz bardziej zielona. Na trawie tej wkrótce wyrosną piękne i kolorowe kwiaty, np. stokrotki, narcyzy i różnokolorowe tulipany. Zwierzęta budzą się ze snu zimowego i wychodzą ze swoich kryjówek. Ptaki, które na zimę odleciały do ciepłych krajów, wracają do Polski. Zaczynają budować gniazda, by mieć gdzie wysiadywać jaja, które wkrótce złożą. Na dworze znowu słychać odgłosy zwierząt.
Ludzie są szczęśliwi, zaczynają częściej i chętniej wychodzić ze swoich domów. My też dziś wyszliśmy,to znaczy uczniowie klas 0a i 0b aby pospacerować, pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać piękno przyrody, zaobserwować zmiany.
Wróciliśmy weseli i zadowoleni. Bardzo lubimy wiosnę i niecierpliwie na nią czekaliśmy.

Tekst: M. Gałązka

Foto: M. Gałązka