10 kwietnia 2018 11:01 | Aktualności

Targi zoologiczne w Nadarzynie

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days to największe i najlepsze targi zwierząt  w Polsce. Wydarzenie to zainteresowało uczniów naszej szkoły, którzy dnia  6 kwietnia wybrali się do PTAK WARSAW EXPO na Międzynarodowe Targi Zoologiczne.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawy zwierząt, przegląd rynku usług i różnych produktów , a także brali udział w spotkaniu edukacyjnym na temat tego, jak zadbać o swojego czworonożnego pupila . Lekcje prowadziły animatorki, które na co dzień opiekują się psami. Przekazały dzieciom cenne informacje na temat opieki, żywienia i zabawy z psem.

Impreza  naszpikowana była atrakcjami, które zainteresowały każdego miłośnika zwierząt. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć  niezwykłe okazy kolorowych motyli tropikalnych, różne gatunki gadów, oryginalne rasy królików, lamy, konie i kuce, modliszki, patyczaki, straszyki, żuki, pluskwiaki i wije i wiele innych okazów.  Najodważniejsi uczestnicy wycieczki mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z wężem, który swoim długim ciałem oplatał ich szyje.

W drodze powrotnej tradycyjnie zajechaliśmy do Mc Donalds, aby  coś zjeść i poszaleć w sali zabaw.  Wyczerpani, ale zadowoleni, udaliśmy się w drogę do szkoły.

Tekst A. Ruszczyk, A. Solmińska

Foto A. Skrzecz