16 kwietnia 2018 10:00 | Aktualności

Doradztwo zawodowe

W dniu 12 kwietnia 2018r. uczniów naszej szkoły odwiedziły przedstawicielki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, filia w Ostrołęce. Panie przeprowadziły zajęcia z wychowankami klas V – VII. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań, dowiedzieli się o szerokim wachlarzu możliwości zawodowych, poznali nowe zawody na rynku pracy, dzielili się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom, dyskutowali i rozmawiali z doradcami zawodowymi. Uczniowie dowiedzieli się również co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w szkołach ponadpodstawowych.

Zaproszeni goście przygotowali dla uczniów ulotki przedstawiające krótkie charakterystyki zawodów oraz  informujące o  predyspozycjach i  ścieżkach edukacyjnych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, byli chętni do współpracy, dociekliwi, zadawali pytania.

Następnie odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym wysłuchali oni ciekawych informacji na temat planowania kariery zawodowej własnej oraz swoich dzieci.
Bardzo dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i już nie możemy doczekać się następnego spotkania.:)

Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem szkoły przez naszych siódmoklasistów.

Tekst A Ruszczyk

Foto A Skrzecz