Aktualności

10 grudnia 2020 08:06 | Aktualności

Mikołajki

''Mikołajki mogą być jak z bajki...
Dla każdego!
Dla Tomka .dla Majki.
Dla Agnieszki ,dla Piotrka,Łukasza...
Więc uwaga!
Dziś Mikołaj zaprasza''
                               M.Terlikowska
 

Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście mikołajki. Dzień 6 grudnia jest dla Świętego Mikołaja próbą generalną przed wigilijnym wieczorem, kiedy worek z prezentami pęka w szwach. W odróżnieniu od uroczystej Gwiazdki, mikołajkowe święto zwykle celebruje się znacznie skromniej, stawiając na symboliczne prezenty, które mają zaakcentować uczucia, jakie żywimy do bliskich nam osób.

Nie bez powodu jednak z mikołajek najbardziej cieszą się dzieci. Maluchy na całym świecie wyczekują upominków, które przywiezie im starszy pan z brodą, albo jeden z jego baśniowych pomocników. Warto bowiem wiedzieć, że mikołajki obchodzone są nieco inaczej w różnych zakątkach globu. I choć czasem różni je data i tajemniczy gość z prezentami, który nie zawsze ma postać poczciwego Świętego Mikołaja. Bez względu na zwyczaje i tradycje, mikołajki na całym świecie łączy jeden cel – szczerzenie szczęścia i radości. Ta sama misja przyświecała pewnemu biskupowi z Miry, na cześć którego świętujemy mikołajki.

  Właśnie dziś 8 grudnia w naszej szkole wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i 0B przeniosły się w ,,bajkowy świat''. Nasze przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje,ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo-po prostu ,,mikołajkowo''. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość,dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa-Świętego Mikołaja.Oczekując na Mikołaja z radością bawiły się w różne gry i zabawy zręcznościowe przygotowane przez wychowawców. Nareszcie dzieci usłyszały,...dzwoneczki to oznaczało,że Mikołaj jest tuż,tuż.Wreszcie ... Jest prawdziwy Święty Mikołaj!!!
To był na prawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki otrzymały, prezenty za które podziękowały Mikołajowi, piosenkami i wierszykami. 
Był to dzień pełen wrażeń, emocji i radości.
 
Tekst: M.Gałązka
Foto: I.Pskiet

Przeczytano: 99 razy. Wydrukuj|Do góry

Mikołajki oddziały przedszkolne