17 grudnia 2020 10:33 | Aktualności

Akcja kartki

Kartki świąteczne dla chorych dzieci

Grudzień chyba każdemu z nas mija pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sprzątanie, planowanie świątecznego menu, przystrajanie domu, ubieranie choinki, pieczenie pierniczków… Wszystko to wprowadza nas w cudowny, radosny nastrój. To okres, kiedy jesteśmy życzliwsi, mamy ochotę sprawiać innym przyjemność , wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Po prostu podzielić się tą niecodzienną aurą ciepła i miłości. Dlatego też wielu z nas czerpie dużą satysfakcję z wysyłania bliskim kartek świątecznych z najlepszymi życzeniami na ten wyjątkowy czas w roku. Jeszcze większą radość sprawiają te zrobione własnoręcznie.

Uczniowie Klasy I Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach bardzo aktywnie zaangażowali się w tworzenie kartek bożonarodzeniowych podczas zajęć online. Największą motywacją w pracy uczniów była świadomość, że ich piękne kartki oraz życzenia świąteczne trafią do chorych dzieci przebywających na oddziałach Hematologii, Onkologii I Transplantacji Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w ramach akcji “Wylosuj Anioła”- Zostań Aniołem, Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego. Wychowawca klasy oraz uczniowie serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w akcji. Niestety przez panującą sytuację epidemiologiczną nie można wysyłać kartek świątecznych tradycyjną pocztą, ale można wysłać zdjęcie kartek świątecznych oraz życzeń na adres:    www. gdyliczysieczas.pl                                                                                                                 Zostań “ANIOŁEM STRÓŻEM” dziecka z oddziału onkologicznego.

Tekst: Justyna Idzikowska

Foto: Uczniowie klasy I